Hakkımda

Seçkin Sefa Durası

MÜZİK – TASARIM – YAZILIM – OYUN

Tasarımdan Yazılıma, Uygulamadan Oyun üretimine kadar birçok alanda ürünler geliştiriyor, dersler anlatıyor, hizmetler veriyorum.

Hiçbir kurum ile seckin.net.tr web sitesinin bağlantısı bulunmamaktadır. Bu web sitesi, kişisel bir blog adresidir ve anlatılan sektörel tecrübeler ile toplumsal gelişmeye katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Tamamı tarafımdan üretilen; fikir, ürün, hizmet, bilgi ve projeler lisanslanarak kayıt altına alınmaktadır.

Basından Haberler için Tıklayın

Bugün gerçekleşenler bir zamanlar hayal ediliyordu. Her hayalin gerçekleşme ihtimali vardır. Bu ihtimal çalışmanıza ve inancınıza bağlıdır.

S.S.D.

Gerçekleştirdiğim her projenin detaylarını, karşılaştığım sorunları ve sorunların çözümlerini herkesle paylaşarak; farklı görüşler elde etmeyi, bireysel üretimlerimi toplumsal yaşama katkı sağlayacak şekilde geliştirmeyi, kişisel başarının aksine birlikte başarıya ulaşma duygusunu konunun takipçilerine aşılamayı, yardımlaşma duygusunun gelişmesini amaçlamaktayım.

Akademik Alanlarım Ve Kariyerim

WEB GRAFİK TASARIM

Eğitim ve gelişim süreci:
Grafik Tasarım alanında ilk eğitimi Prof.Dr.İ.Başlıoğlu Atölyesi’nde aldım. Grafik çizim üzerine aldığım eğitim sonrası yetenek sınavlarına katıldım. Kemerburgaz Üniversitesi’nde %50 burslu kazandım ancak istediğim devlet üniversitelerinin sınavlarında derece alamadım. Değişen kariyer planlarım sebebiyle aynı yıl kazandığım Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü’ne başladım. İletişim alanında akademik eğitime devam ederken bireysel eğitimler sonrası kurs almadan öğrendiğim Web Tasarım programları ve yazılım teknikleri ile kendimi geliştirdim. Bu gelişme esnasında bireysel olarak freelancer, sektörde ise sırasıyla stajyer, Web Yazılım Geliştiricisi, Web ve Grafik Tasarım Uzmanı, Web Arayüz Geliştiricisi, Web Geliştirme ve Grafik Tasarım Uzmanı ünvanlarıyla çalışarak tecrübemi arttırdım. Profesyonel alanda tek eksik kalan diploma için, tekrar üniversite programlarına kayıt oldum ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama bölümü’nden mezun oldum.

Resmi Sektörel Ünvanlar: Web Yazılım Geliştiricisi, Web ve Grafik Tasarım Uzmanı, Web Arayüz Geliştiricisi, Web Geliştirme ve Grafik Tasarım Uzmanı

Kurs: Prof.Dr.İ.Başlıoğlu Atölyesi’nde Grafik ve Karakalem Tekniği Üzerine Eğitim’10 – ’11

Diploma: AU’20 Web Tasarım ve Kodlama Önlisans

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK

Eğitim ve gelişim süreci:
Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans programı sonrası DGS kazanarak İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Tamamlama programından mezun oldum. Akademik yıllar içerisinde 2 farklı proje geliştirerek bireysel deneyimlerimi geliştirdim. Aynı zamanda sektörde sırasıyla stajyer, Halkla İlişkiler Personeli, Halkla İlişkiler Danışmanı ünvanlarıyla çalışarak tecrübemi arttırdım. Aynı dönemde kendimi geliştirdiğim Web Tasarım alanı bilgilerimi de kullanarak profesyonel medya içerikleri ürettim, bireysel projelerim için basın bültenleri hazırladım. Halkla ilişkiler yanında küçük ve orta ölçekli işletmenin muhasebe işlemlerini gerçekleştirmeyi öğrendim.

Resmi Sektörel Ünvanlar: Halkla İlişkiler Personeli, Halkla İlişkiler Danışmanı

Diploma: KOU’13 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans

Diploma-2: İU’18 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Tamamlama

DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİCİLİĞİ | DİJİTAL SÜREÇLER

Eğitim ve gelişim süreci:
Akademik olarak aldığım Halkla İlişkiler, İletişim, Reklam ve İktisat bilgilerimin yanında sektörde de çalışarak Dijital Pazarlama alanında kapsamlı bir tecrübeye sahip oldum. Bu tecrübe sürecinde; marka üretimi, marka konumlandırması, ürün tutundurma, strateji geliştirme, dijital reklam ve içerik üretimi ile satış öncesi ve sonrası tüketici davranış analizlerinin çıkarılması konularında deneyimler sahibi oldum. Web Geliştirme ve Grafik Tasarım Uzmanı ünvanı sonrası Dijital Pazarlama Yöneticisi ünvanı ile grup şirketlerinde çalıştım. Gelen teklif sonrası kurduğum Dijital Pazarlama Ekibim ile Türkiye’ye ilk kez giriş yapan Tecno Mobile markasının, sektörün lideri olması hedefiyle çalıştık.
İki kurumda Dijital Pazarlama Yöneticiliği görevinde bulunduktan sonra, yeni bir kurumda satış departmanı içerisinde yeni bir oluşum kurarak Dijital Süreçler görevinde bulunuyorum. Almanya merkezli kurumun Türkiye çatısı altında geleneksel satış kanalının başarısını dijital kanalda da sürdürmesi için stratejiler geliştiriyorum.

Resmi Sektörel Ünvanlar: Dijital Pazarlama Yöneticisi, Dijital Süreçler Satış Uzmanı

Diploma: SAU’23 Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans

MÜZİK ÜRETİMİ VE YAYINCILIK

Müzik Üretimi:
2014’ten beri soundtrack üretimleri yapıyorum. Bu üretimleri, youtube kanalımın ve ürünlerimin tanıtım müziği ihtiyacı için gerçekleştirme başlamıştım. 21.04.2019’da Midnight Albümünde yeni 4, eski 6 parçaya yer vererek lisansladım ve yayınladım. 27.07.2019’da 4 şarkıdan oluşan Daybreak Albümümü yayınladım. 2020’de B_Side Project ve RUN albümlerimi, 2021’de Back to Sea EP çalışmamı yayınladım. Albümler; Spotify, itunes, Amazon Music gibi platformların yanı sıra 40 müzik dağıtım ağında satışa sunuldu. 2021 Mayıs ayında gerçekleştirilen Küresel Djooky Müzik Ödülleri’nin ülke bazında Birleşik Devletler’den birinci, kıta bazında Kuzey Amerika’dan birinci, Rock/Metal türünde Birleşik Devletleri temsil ederek Back to Sea albümüm ile birinci seçildim.

Resmi Sektörel Ünvanlar: Rock Müzisyen, Müzik Üreticisi ve Yayıncısı

DİĞER ALANLAR

Oyun Geliştirme Alanı:
2015 yılında Unity, Cry Engine ile oyun geliştirme projelerime başladım. Aynı yıl Unreal Engine 4 ile ilerlemeye karar verdim. UE4 ile çeşitli bireysel ve şirketler bünyelerinde oyunlar geliştirdim. Ayrıca 2017 ve 2018 de UDEMY Türkiye’den gelen teklif ile Türkçe, İngilizce UE4 eğitimleri yayınladım. Geliştirdiğim oyun güvenlik sistemi ile bir şirkete proje bazlı destek verdim. UE5 ile oyunlar geliştirmeye devam ederken yazılım alanındaki kariyer planıma öncelik vererek oyun projelerimi şirkete devrettim.

İktisat Alanı:
DGS ile İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Lisans Tamamlama programını kazandığım aynı sene LYS sonucunda da İstanbul Üniversitesi İktisat Lisans programını kazandım. Akademik birçok bilgi sahibi olsam da değişen kariyer planlarım sebebiyle kaydımı sildirdim.

Asla Pes Etmeyenlere

Bu kadar detaylı yazmamın sebebi; bu satırları okuyanların, site içerikleri arasında yeni fikirler edinenlerin, yani senin; bir ilham almanı, zorluklar karşısın da çabalayınca neler başarıldığını görmeni, azim sahibi olmanı, belki aklında yeni fikirlere sahip olmanı sağlamak istiyorum. Sende de; azim, sabır, zorluklarla gelinmiş ve başarıya ulaşmış bir yol var mı? O halde sıra sende, başkalarına yardımcı ol. Çünkü zor yolları başkaları bize kolaylaştırmadığı için bu kadar yorulduk. Sende başkalarına yardımcı ol ki hep beraber hızlı ilerleyelim.