Biletleri alırken hiç beklemezdim; en önden izleyeceğiz, birkaç kez gösteride bana takılacak, gösteri sonu sohbet edeceğiz….

Daha önce hiç duymamıştım, ne tv dizileri ne de filmlerini. Ancak gösteri akşamından 5-6 ay kadar önce tesadüfen, bitmiş etkinliklerin haberlerini okurken ismini görmüştüm. Hemen youtube üzerinden kayıtlar aradım. Birkaç kısa bölümler buldum, hikayenin ortasından dinleyici güldürmedi ama anlattığı fikrin çıkış noktasını anlayınca canlı performansta güzel bir stand up olduğunu hissettim. 3-4 ay kadar sonra Oyun Atölyesi Antre Bar’da etkinliğini duyunca hemen iki bilet aldım. Aynı zamanda Oyun Atölyesi’nin tadilat sonrası açılan yeni bölümüydü burası ve ilk kez Stand Up bahanesiyle ile görme şansım oldu. (Zamanım sınırlı, etkinlikler bahanesiyle mekan gezebiliyorum.)

Arkadaşımda benim gibi işkolik, zaman bulamıyordu gezmek, etkinliklere katılmak için. Zar zor zamanları denk getirebildik Stand Up için. Yarım saat kala yetiştik. Biletler Antre’de numarasız alınıyordu, son dakika oturma sırasını kendileri belirliyorlarmış. Şansımıza en önden izlemek çıktı.

Çok güldük, zaman zaman seyirciye takıldı. Bir ara sosyal medya üzerine konuşmaya başlayınca bana takıldı ve bende tam istediği (orta yapan) cevapları verince bir süre karşılıklı diyaloglar gelişti. Çok eğlendik.

Klasiktir, diğer komedyenlerle karşılaştırmalar illa ki yapılır. Lesli gayet başarılı. Aşırı absürt konuları yok, sıkıcı değil ve güldürmediği metni yok gibi, en kötüsü sadece tebessüm edersiniz. Seyirciyi de iyi analiz ettiği için gayet zamanlaması ve hazır cevabı iyi. Herkesin yeri ayrı. Pandemi dönemi olmasaydı 2020’de de üzerine koyarak daha büyük çalışmalar yapacağına emindim.

Tekrar olsa, tekrar giderim. Blutv’de ilk gösterisinin kaydı izlenebiliyor. Meraklısına link: https://www.blutv.com/belgesel/yerli/lesli-karavil-stand-up-show

Etiketler: