Kapatmak için ESC 'a basın

Unreal Engine 5’te karakter koşusu

423 görüntülenmeUnreal Engine 5
0
0 Yorum

Unreal Engine 5’te karakter nasıl koşabilir? Kodunu gösterebilir misin?

Seckin Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 15 Ocak 2023
0

Evet, Unreal Engine 5 (UE5) ile bir karakteri koşturmak için C++ dili kullanabilirsiniz. Bu, karakterin hareketlerini ve animasyonlarını yönetmek için kullanacağınız kod olacaktır. Özellikle, karakterin koşma animasyonunu tetiklemek için kullanabileceğiniz kod parçası şöyle olabilir:

//Include the necessary headers#include \"GameFramework/Character.h\"//Create a variable to store the running speedfloat runSpeed = 600.0f;//Implement the custom running functionvoid AMyCharacter::StartRunning(){    //Set the character\'s movement mode to running    GetCharacterMovement()->SetMovementMode(EMovementMode::MOVE_Running);    //Set the character\'s running speed    GetCharacterMovement()->MaxWalkSpeed = runSpeed;}

Bu StartRunning() fonksiyonunu çağırarak karakterin koşma animasyonunu tetiklemenizi sağlar. runSpeed değişkeni, karakterin koşma hızını ayarlar. Bu kod parçasıda aynı şekilde önceden oluştudurduğun animasyonlarının stateleri ile ilişkilendirmeniz gerekli.Not: Bu sadece bir örnek kod parçasıdır ve gerçek projenizde bu kod parçasını uyarlayarak kullanmalısınız.

Seckin Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 15 Ocak 2023