Her kasım ayında başıma bir iş geliyor. Pandemi olmasaydı yine başkaları sebebiyle garip olaylar yaşayabilirdim, neyse ki 2020 sakin geçti. Yine blog taşıma sürecinde atladığım bir konuyu dile getireceğim, Kadıköy’de Soul Stuff Konseri.

İlk kez Soul Stuff dinledim. Sürekli aynı tarz müzikler, aynı mekanlar arasında geziyorsanız ve artık etkinlikler size aynı heyecanı vermemeye başlıyorsa, Soul Stuff tam da o hislerinizin ortasında dinlemeniz gereken bir grup. Bir an da moraliniz düzelebilir, modunuz artar. Enerjileri çok iyi, özellikle arkadaşlarınız ile birlikte dinleme şansınız varsa sakın kaçırmayın.

Belki birkaç kez Soul Stuff adını duymuştum ama dinleme fırsatım hiç olmamıştı. Zaten sınırlı mekanlarda çıkıyormuş, çoğu zamanda vokalisti KKTC’de yaşadığı için her zaman İstanbul’da olmuyorlarmış.

Grubun hayranı bir arkadaşım vardı. Ona sürpriz yapmak için aklıma fikir geldi. Sonrasında beklediğimde güzel gelişmeler oldu. Grubu sosyal medyadan takip etmeye başladım. Kadıköy’de sahne alacakları haberini duydum. İki hafta öncesinde alper cengiz’e mesaj yazdım, konser öncesinde 30 saniyelik video çekmek istediğimi söyledim. Aslında mesaja dönmesini beklemiyordum. Bir plan kurgusu yapıp, en kritik aşamayı şansa bırakmakta garip. Ancak birkaç gün sonra olumlu yanıt alınca ikinci aşamaya geçmeye karar verdim. Konserden bir gün önce mekana gidip keşif yaptım, biliyordum o gece orası baya kalabalık olacaktır. Kulis neredeydi, ne zaman gitmeliydim,.. gibi sorularıma cevap buldum. Biliyordum ki 1 saat geç sahneye çıkacaklardı. Tahmin ettiğim gibi o akşam 1-1.5 buçuk saat geç çıktılar. O aralıkta, sahne öncesi teyit için mesaj attım ve kulise yöneldim. Sonrası çok samimi muhabbetle gelişti. Planlarımın da dışında olarak bir de fotoğraf çekildim. Aslında arkadaşım için bir video çekip çıkacaktım. Ortama göre gelişen güzel bir andı. Sonrasında konseri dinledim ve iyi eğlendim.

Pandemi bitse de yine konserlere gidebilsek…

Video? Evet, bir hafta beklemem gerekti ama doğru tarihte arkadaşıma teslim ettim. Görevi tamamladım.

Güzel moral oldu onun için.